Milyen a jó babaruha?

Az újszülöttek még nagyon érzékenyen reagálnak az új ingerekre, ezért a mozgásfejlődés szempontjából – bármennyire meglepő- nem mindegy, hogy mit visel a baba.

Köldökcsonk gyógyulásáig semmi ne dörzsölje az érzékeny területen. Ha túl szűk a ruha, vagy rövid a rugdalózó, gátolja a szabad mozgásban, és kimondottan kellemetlen érzést nyújt. Csuklóknál, bokáknál vagy deréknál az erősen gumírozott rész megszoríthatja. Zavaró belső címkék kellemetlenek, érdemes kivágni a babaruhákból. Hasaláskor az elöl nagy gombos ruha nyomhatja a pocakon, így a hasalást egy kellemetlen érzéssel kötheti össze.

Kúszó babák esetén a nyomott, feliratos pólók akadályozzák a haladásban, mert tapadnak. Kúszáskor, mászáskor, vagy totyogáskor a nagyobb méretű ruha gátolja a haladásban (felgyűrődik, lóg, rálép, a bő szár csavarodik, stb…) A kapucnis pulóverek kúszás és mászásnál gyakran előrecsúsznak a nyakba, ami megzavarhatja a haladásban.

A totyogás elindulásakor a nagyobb méretű, merev talpú cipőkben a kényelmetlenség mellett a megfelelő haladás is akadályoztatva van.

Amennyiben öltöztetéskor a következőket tapasztalod, érdemes szakembert felkeresni:

Felső végtagokat nehezen lehet hajlítani, a ruha ujjába beledugni.

Fájdalmas sírás minden öltöztetéskor.                                   

Pelenkázásnál nehéz a combokat szétnyitni.

Alsó végtagot nehéz hajlítani vagy nyújtani.

Izomzata mereven ellenáll bármelyik ruhanemű fel illetve levételkor.

Fejét kimondottan nehéz oldalra fordítani, vagy kizárólag csak egyik irányba fordítja a fejét.

Végtagjai ernyedtek, nem tartja meg őket egyáltalán, lazán visszaesik a talajra.

Jelentkezni kisbaba vizsgálatra itt tudtok: időpontfoglalás

Scroll to Top